Informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2020.7.1.

W nowej odsłonie systemu została dodana możliwość naliczania deklaracji VAT-UE(5) i VAT-UEK(5) oraz wysyłania ich do systemu e-Deklaracje, natomiast deklaracje ZUS RCA zostały dostosowane do wzoru obowiązującego dla deklaracji składanych za okres od czerwca 2020 r. W wersji 2020.7.1 znajdą Państwo także nową funkcję: Checklista – lista zadań do zrobienia.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane z przepisami:
• Zostało udostępnione naliczanie deklaracji VAT-UE(5) na nowym formularzu obowiązującym za okres rozliczeniowy od czerwca 2020 roku wraz z jego wydrukami oraz eksportem do systemu e-Deklaracje.
• Dodano możliwość naliczania deklaracji VAT-UEK(5) za okres od stycznia 2020 roku wraz z jej wydrukami oraz eksportem do systemu e-Deklaracje.
• Dodano możliwość uwzględnienia w uldze na złe długi w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz prawnych (CIT) wierzytelności, dla których minęło 30 dni od terminu płatności.
• Dostosowano deklaracje ZUS RCA do wzoru obowiązującego od rozliczenia za czerwiec 2020.
• Wprowadzono zmiany w naliczaniu wynagrodzeń dla pracowników, którym w trakcie miesiąca zmieniono wymiar etatu i kalendarz lub zmodyfikowano plan pracy.

Nowości Comarch ERP Optima 2020.7.1, które zasługują na szczególną uwagę:
• Udostępniono funkcję Checklisty. Po zalogowaniu do firmy z lewej strony znajdziemy wysuwany panel „Do zrobienia”, który pomoże nam błyskawicznie stworzyć listę zadań do wykonania.
• Umożliwiono import danych dotyczących deklaracji PIT dla pracowników do 26 lat za pomocą Comarch Migrator.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami i zmianami w wersji 2020.7.1 KLIKNIJ
Firma Comarch przygotowała także film instruktażowy, który szczegółowo prezentuje nową funkcjonalność: „Checklista – lista zadań do zrobienia” KLIKNIJ

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszym wsparciem w aktualizacji lub zakupem systemu, prosimy o kontakt z naszym Zespołem Sprzedaży: Adres email został ukryty. Wymagany JavaScript.