11 czerwca odbyła się w Bydgoszczy konferencja, której tematem były zintegrowane systemy informatyczne jako odpowiedź na agresywną konkurencję i rosnące wymagania przedsiębiorstw sektora MSP.

Insoft Consulting skorzystał z zaproszenia by podzielić się z uczestniczącymi firmami swoim doświadczeniem w tej kwestii. W czasie prezentacji wyjaśnialiśmy w jakich sytuacjach system ERP jest w stanie w pełni odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, a kiedy konieczne może być wdrożenie systemów specjalistycznych.

W drugiej części omówiliśmy dwa systemy, które w ciekawy sposób uzupełniają funkcjonalności obecne w systemach ERP. Jednym z nich był system do zarządzania produkcją – Sysklass/Monaco umożliwiający techniczne przygotowanie produkcji, jej planowanie, realizację oraz analizę. Dzięki dużej elastyczności może być wykorzystywany zarówno do produkcji seryjnej, jednorodnej, jak i na zamówienie. Ponieważ jest on już przygotowany do integracji z systemami ERP, wdrożenie przebiega sprawnie.

Drugim omawianym systemem była Platforma Intense, będąca nowatorskim połączeniem funkcjonalności Workflow, BPM oraz BI. Jej cechami charakterystycznymi są podejście procesowe do działalności firmy oraz możliwość agregowania i przetwarzania danych pochodzących z niemal dowolnych źródeł (inne systemy, Excel, Internet). Dzięki temu może uzupełniać funkcjonalności, których brakuje np. w systemie ERP. Jest też świetnym integratorem systemów, zapewniającym swobodny przepływ danych między nimi.

W naszej prezentacji nie zabrakło przykładów wdrożeń, pokazujących różne podejścia do rozwiązań IT – oparte wyłącznie na systemie ERP, wielosystemowe (np. ERP + BPM/Workflow + aplikacje specjalistyczne), a także takie, w których zamiast systemu ERP funkcjonuje system fakturowo-księgowy.

Jeśli planujecie Państwo rozwój lub zmianę posiadanego rozwiązania IT, a nie mogliście uczestniczyć w konferencji, zapraszamy do kontaktu. Chętnie podpowiemy Wam czym kierować się przy wyborze systemu/systemów, aby w sposób optymalny wesprzeć działalność Państwa firmy.