5 grudnia 2013 r., w Gdyni, odbędzie się seminarium zorganizowane specjalnie dla Klientów Insoft Consulting. Uczestnicy poznają szczegóły zmian w podatku VAT oraz sposoby przygotowania posiadanych systemów Comarch ERP do nowych wymagań.

Z dniem 1 października 2013 r. rozszerzono katalog towarów objętych procedurą odwrotnego obciążenia. Przed nami jednak kolejne, jeszcze ważniejsze zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług. Dotyczą one m.in. takich zagadnień jak:

 • powstanie obowiązku podatkowego VAT,
 • podstawa opodatkowania,
 • zasady fakturowania.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów, postanowiliśmy zorganizować specjalnie dla nich seminarium. Podczas jego pierwszej, czterogodzinnej części, którą poprowadzi dr Krzysztof Biernacki, uczestnicy poznają szczegółowo nadchodzące zmiany i ich konsekwencje. Druga część, prowadzona przez pracowników Insoft Consulting, dotyczyć będzie przygotowania systemów Comarch ERP do działania w oparciu o nowe przepisy.

Prowadzący seminarium opowiedzą szczegółowo m.in.:

 • na czym w praktyce polegają zmiany,
 • jak dostosować firmę do działania według nowych przepisów w przypadku zachowania obecnej wersji systemu i w przypadku jego aktualizacji,
 • jak zmiany w przepisach wpłyną na funkcjonowanie systemów ERP,
 • czy starsze wersje systemów ERP są przygotowane na obsługę zmian,
 • jakie zmianyplanowane w nowych wersjach systemów ERP.

Już teraz jednak zachęcamy do przygotowania Państwa przedsiębiorstw do zmian w przepisach, przede wszystkim poprzez świadome wykorzystanie systemów informatycznych. Wspomniane przygotowanie powinno zostać uzupełnione o:

 • przeszkolenie pracowników,
 • przejrzenie indywidualnych formatów wydruków pod kątem zgodności ze zmianami w przepisach,
 • dostosowanie procedur wewnętrznych.

 

Gość specjalny: dr Krzysztof Biernacki

Od wielu lat szkoli osoby zajmujące się zawodowo rozliczaniem podatków i zarządzaniem finansami przedsiębiorstw. Współpracuje przy tym z renomowanymi firmami organizującymi specjalistyczne szkolenia prawno-podatkowe. Podczas swoich szkoleń, w sposób bardzo jasny, przekazuje zarówno wiedzę teoretyczną jak i jej praktyczne zastosowanie. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (Uniwersytetu Ekonomicznego) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Na co dzień łączy pracę naukową na uczelni z prowadzeniem własnej kancelarii doradztwa podatkowego. Jest autorem wielu artykułów z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania m.in. w Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej, Gazecie MSP, Prawie i Podatkach i in.

 

Termin: 5.12.2013 r., w godzinach 9.00 – 16.00.

Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (Aleja Zwycięstwa 96/98, 81 – 451 Gdynia).

Cena za os.: W przypadku zapisu do 26.11.2013 r. – 250 zł netto. Po 26.11.2013 r. – 300 zł netto. W cenę wliczone są materiały merytoryczne i lunch.