PUW Torpol Sp. z o.o. jest producentem rehabilitacyjnych wyrobów medycznych z dzianin wełnianych oraz tekstyliów domowych (artykułów pościelowych i dekoracyjnych), obecnym w branży tekstylnej od 1994r.  Realizacji celów firmy służy nowoczesna, doskonale wyposażona szwalnia, hafciarnia oraz zaplecze magazynowo – logistyczne.

Na początku działalności głównym obszarem zainteresowań Torpol była produkcja wyrobów pościelowych i dekoracyjnych. W kolejnych latach firma konsekwentnie poszerzała ofertę, wzbogacając ją o specjalistyczny asortyment, przeznaczony dla zwierząt. Przy coraz większych zasobach magazynowych i rosnącej liczbie Klientów nieuniknione było wdrożenie zintegrowanego systemu ERP, które będzie wspomagało działalność przedsiębiorstwa. Wybór padł na Comarch ERP Optima. System ten wspiera cały proces handlowy od tworzenia ofert po wystawianie wszelkich dokumentów handlowych i magazynowych. Wdrożenie Comarch ERP Optima przełożyło się także na optymalizację procesu produkcyjnego poprzez możliwość dokładnego określania ilości materiałów potrzebnych do realizacji produkcji. Co za tym idzie nastąpił spadek ilości towarów zalegających na magazynie. Wsparcie systemu jest też zauważalne w zakresie podejmowania decyzji zarządczych.

Od 2014 r. Torpol użytkuje również Comarch ERP e-Sklep – oprogramowanie sklepu internetowego w pełni zintegrowane z systemem Comarch ERP Optima.