O nas

Insoft Consulting od ponad 20 lat pomaga przedsiębiorstwom poprawiać efektywność poprzez optymalizację rozwiązań IT. Doradzamy i wdrażamy systemy wspomagające zarządzanie, m.in. ERP, MRP, WMS i Workflow. Zapewniamy również ich integrację z posiadanymi przez Klientów elementami rozwiązań IT.

To co nas wyróżnia spośród konkurencji, to z pewnością praca w oparciu o ideę ERP 2.0. Wynikła ona z obserwacji, że systemy ERP dobrze wspomagają procesy referencyjne, czyli wykonywane podobnie w większości firm (jak np. księgowanie). Bywają one jednak niewystarczające w przypadku bardziej złożonych, zmiennych lub indywidualnych procesów, które mogą być lepiej obsłużone przez dodatkowe systemy specjalistyczne.

Wspólnie z Klientami wskazujemy, które procesy w ich działalności są typowe (referencyjne), a które charakterystyczne tylko dla nich (indywidualne). Następnie dobieramy i wdrażamy takie rozwiązania IT, które wszystkie z tych procesów optymalnie wesprą, pomagając osiągnąć oczekiwane korzyści. Rozwiązania te muszą również być na tyle elastyczne żeby podążać za ciągłymi zmianami i móc zaspokoić potrzeby zarządów firm i użytkowników, które pojawią się dopiero za jakiś czas.

Osiągnięcie tego jest możliwe dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu, składającego się z blisko 40 specjalistów. Do każdego Klienta podchodzimy nieszablonowo, rozpoczynając rozmowy od spotkania, na którym staramy się szczegółowo poznać jego specyfikę oraz potrzeby.

Większość projektów realizujemy wspólnie z naszymi Partnerami, których w sposób bardzo przemyślany dobraliśmy spośród liderów branży IT. Są wśród nich m.in.: Comarch, Intense Group, DataConsult, KSIBB.PL, Soneta oraz Microsoft. Dzięki współpracy właśnie z tymi firmami, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom wysoką jakość dostarczanych rozwiązań informatycznych.