Oferta Comarch ERP została rozbudowana o nowe rozwiązanie Comarch ERP XL BI Start. Służy ono do budowania raportów i prowadzenia analiz na podstawie danych zawartych w systemie Comarch ERP XL.

Rozwiązanie składa się z 43 raportów standardowych, będących kombinacjami 8 raportów wzorcowych (Sprzedaży, Sprzedaży Rok do Roku, Zakupów, Zamówień Sprzedaży, Zamówień Zakupu, Należności i Zobowiązania, Płatności na Dzień oraz Stanów Magazynowych na Dzień). Nowe rozwiązanie oparte jest na technologii in-memory, czyli w odróżnieniu od “pełnej” wersji pakietu Business Intelligence, nie wymaga żadnych dodatkowych zasobów sprzętowych ani licencji SQL. Całość danych generowanych przez raporty przechowywana jest w pamięci komputera.

Wśród głównych możliwości Comarch ERP XL BI Start warto wymienić: szerokie opcje tworzenia i manipulacji raportami oraz ich prezentacji na ponad 40 rodzajach wykresów, zarządzanie uprawnieniami do uruchamiania raportów, obsługę zarówno kont domenowych, jak i loginów SQL, organizację raportów w folderach oraz możliwość tworzenia subskrypcji wysyłających wiadomości e-mail z raportami do wybranych użytkowników na podstawie harmonogramu.