W marcu miałam przyjemność reprezentować Insoft Consulting na targach GRYF-BUD w Bydgoszczy. Dla nas, jako firmy obecnej (za sprawą bydgoskiego oddziału) w województwie kujawsko – pomorskim, targi były idealną okazją by móc się zaprezentować lokalnym przedsiębiorstwom. Mieliśmy również możliwość poznać potrzeby przedsiębiorców z branży budowlanej. Stoisko Insoft Consulting odwiedziło bowiem wielu przedstawicieli firm z ww. branż, którzy chętnie opowiadali o swoich problemach i korzystali z porad naszych specjalistów w zakresie zastosowania rozwiązań IT w ich branży.

Targowi goście mówili np. o tym, że realizacja projektów budowlanych jest dla nich dużym wyzwaniem, nie tylko od strony inżynieryjnej, ale również organizacyjnej, jak i finansowej. Zgłaszali potrzeby wsparcia w zakresie kontroli wykonania zadań, harmonogramów i budżetów projektów, a także zarządzania parkiem maszyn oraz usprawnienia obiegu dokumentacji, która jest nieodłączną częścią prowadzenia projektów budowlanych.

Z kolei my przekazywaliśmy nasze doświadczenia, zdobyte podczas współpracy z Klientami, realizującymi projekty budowlane. Omawialiśmy, jak przedsiębiorstwa z branży projektowej i budowlanej, wdrażając proponowane przez nas rozwiązania IT, zyskały innowacyjne i elastyczne narzędzie do zarządzania i controllingu. Prezentowaliśmy na konkretnych przykładach, jak Klienci Insoft Consulting na bieżąco kontrolują wszelkie koszty prowadzenia projektu budowalnego i porównują je z budżetem, jak łączą informacje o rezerwacjach, usterkach, czy naprawach parku maszynowego z harmonogramami, a koszty ich eksploatacji (paliwa, leasingu, kosztu operatorów itp.) z projektami. Pokazywaliśmy również jak firmy te korzystają z dostępu do faktur, zamówień, protokołów odbioru, projektów, czy szkiców i innych dokumentów, z dowolnego miejsca np. biura, placu budowy czy siedziby Klienta.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom odwiedzającym nasze stoisko za okazane nam zainteresowanie oraz za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość pogłębiania nawiązanych relacji. Tymczasem zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z relacją z targów.