Po 14 latach udostępniania systemów ERP w chmurze i zdobyciu 100 000 Klientów dla tego rozwiązania, największy, polski producent oprogramowania – Comarch – postanowił jeszcze bliżej przyjrzeć się Państwa potrzebom.

W tym celu zorganizował badanie pod kierunkiem dr. Krzysztofa Kapery z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wzięło w nim udział ok. 330 firm, które opowiedziały o obecnym wykorzystywaniu, oczekiwaniach, a czasem również obawach dotyczących chmury obliczeniowej.

Badanie wykazało, że świadomość tego typu rozwiązań jest coraz większa i jedynie co dziesiąty respondent nie potrafił wymienić żadnego. Osoby, które znają działanie „chmury” zwykle pozytywnie ją oceniają i potrafią wskazać konkretne korzyści z jej stosowania w firmie.

Mają ku temu podstawy, ponieważ tego typu usługi wykorzystuje już 65% przedsiębiorstw, w znacznej mierze w postaci poczty elektronicznej (38%) i przechowywania danych (36%).

Zachęcamy do przejrzenia raportu dostępnego pod poniższym linkiem. Dowiedzą się Państwo z niego nie tylko w którym kierunku idzie rynek, ale również do której ze wskazanych w badaniu grup należycie.

Przeczytaj raport