Systemy IT dla przedsiębiorstw w tzw. chmurze są coraz popularniejsze. Wiele z nich jest z założenia udostępniana jedynie w tym modelu. Jednak to co dzisiaj jest powszechne, 13 lat temu było rzadkością.

W czasach gdy w ofercie dla małych i średnich firm królowały pudełkowe systemy wspierające zarządzanie, firma Comarch podjęła ryzyko oferując klientom system Comarch ERP Optima w modelu usługowym (wtedy nie mówiło się jeszcze o „chmurze”). Odwaga tej decyzji wynikała z konieczności przekonania odbiorców do nieznanego im rozwiązania, w ramach którego system się wynajmuje, a nie kupuje. Oprogramowanie znajduje się bowiem na serwerze producenta, a korzystanie z niego wymaga opłacania abonamentu.

W tym początkowym okresie niewiele firm było w stanie zerwać z przyzwyczajeniami i zainteresować się bliżej zaletami nowej propozycji. Tym bardziej miło nam, że jedną z pierwszych, która dostrzegła te korzyści był nasz Klient – biuro rachunkowe Alfin Sp. z o.o.

Jego Prezes – Pani Bogumiła Kujawa – zakładając firmę 13 lat temu, poszukiwała systemu, który pozwoli jej się wyróżnić na bardzo konkurencyjnym rynku. Zwróciła się do naszej firmy z prośbą o doradztwo w tym zakresie. Zaproponowaliśmy jej usługową wersję Comarch ERP Optima w wersji dla biur rachunkowych, która dopiero co zadebiutowała.

W rozmowie podsumowującej 13 lat pracy na systemie Comarch ERP Optima, Pani Bogumiła przyznała, że jest bardzo zadowolona z wyboru. W dalszym ciągu przekonuje ją cena i łatwość utrzymania systemu. To producent dba bowiem o to, by mimo częstej zmiany przepisów, system był zawsze aktualny, działał szybko, a przy tym niezwykle stabilnie. Klient zaś może się skoncentrować na swojej działalności.

Firma Comarch, chcąc przybliżyć potencjalnym klientom system Comarch ERP Optima Online, przygotowała dwie wersje filmu, w którym przedstawia jego podstawowe cechy. W filmie tym wystąpiła również Pani Bogumiła Kujawa, która zgodziła się podzielić przemyśleniami na temat dotychczasowej pracy biura rachunkowego Alfin na omawianym systemie. Linki do obu filmów znajdują się poniżej.

Obejrzyj film skierowany do przedsiębiorstw
Obejrzyj film skierowany do biur rachunkowych

Po 13 latach na rynku, dla wielu firm rozwiązania IT w chmurze, takie jak Comarch ERP Optima Online, wciąż są nowością. Warto je jednak rozważyć, bo w niektórych przypadkach mogą być najlepszą opcją. Wśród niewątpliwych zalet są m.in. duże bezpieczeństwo, aktualność wersji, a także niższe koszty i czas wdrożenia.

Zachęcam do przeczytania artykułu przygotowanego przez Comarch, po przeczytaniu którego zdecydowanie łatwiej będą Państwo mogli sami sobie odpowiedzieć czy kupować oprogramowanie, czy je wynajmować.